На публічній кадастровій карті додані нові інформаційні шари
Додавання 16.10.2019Держгеокадастр запустив відображення нових даних на публічній кадастровій карті.
Таким чином здійснено перших заходів щодо виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про розробку єдиної інтегрованої системи державних кадастрів. Дана система повинна буде містити інформацію про природні ресурси країни. Так розпочато процес наповнення Публічної кадастрової карти новими даними, на цей час додано окремі інформаційні шари «Незареєстровані землі», «Природно-заповідний фонд», «Ліси», «Умовна прибрежна захисна смуга» (створена в автоматичному режимі з урахуванням норм статті 60 Земельного кодексу України).
Вся представлена інформація є максимально точною та прозорою, і надається відповідними установами: Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Державним агентством лісових ресурсів, а також скорегована з урахуванням даних Державного земельного кадастру. Дані для шару «Незареєстровані землі» вже доступні на всю територію України.
Інформаційний шар «Ліси» на цей час доступний тільки для Вінницької області? та буде поступово оновлюватись по інших областях. Шар «Природно-заповідний фонд», також наразі містить інформацію про 125 об’єктів природно-заповідного фонду державного значення, об’єкти місцевого значення будуть включені додатково.
Інформація наведена в Державному Земельному Кадастрі є офіційною, та може використовуватися землевпорядними організаціями для проектування на всіх рівнях, а органами державної влади та органами місцевого самоврядування – для забезпечення прийняття управлінських рішень в межах відповідної компетенції.
Позитивним в даному контексті є прагнення уряду об’єднати просторові дані для управління земельними відносинами, що відповідає сучасним світовим трендам. Однак слід наголосити, що сама система Державного кадастру, на цей час, все ще базується на застарілій радянській системі координат 1963 року. А інженери землевпорядники не мають фактичного доступу до просторово координатної інформації, що унеможливлює використання зазначених даних для практичних цілей.